Як прискорити відновні процеси за допомогою спортивного харчування

Тренування, як і будь-які важкі фізичні навантаження, в певній мірі вичерпують ресурси людського тіла: пошкоджується м'язова тканина (це необхідно для її подальшого зміцнення); нервова, серцево-судинна та інші системи також отримують велику навантаження. Тобто, грубо кажучи, тренування (особливо силові) – це стрес для організму, після якого необхідно відновитися.

Два головних джерела для регенерації – це правильне збалансоване харчування і повноцінний восьмигодинний сон. Харчування надає поживні речовини для відновлення витраченої енергії і підживлення м'язів. Під час сну виробляється гормон росту, і організм відпочиває від навантажень.

Однак процеси відновлення можна прискорити за допомогою спортивного харчування. Більш того, в деяких випадках воно просто необхідні, оскільки на всі необхідні процедури може банально не вистачить часу.

Так, базове спортивне харчування, таке як різні види протеїну і гейнера, амінокислоти, допомагає регенерувати м'язовій тканині, поставляючи білок і вуглеводи для заповнення витраченого на тренінгу. Особливу увагу варто приділити протеїну. Сироватковий протеїн, як і яєчний, можна пити протягом дня для білкового підживлення. На ніч рекомендовано випити коктейль на основі казеїну, який тривалий час засвоюється і блокує катаболічні процеси всю ніч (до 8 годин). Гейнер корисний відразу після тренування, оскільки складається на більшу частину з швидких вуглеводів і на меншу – з білкових структур.

Корисна добавка, яка дієва як під час тренування, так і при відновленні, – це креатин. Під час тренінгу він покращує м'язову витривалість. А його здатність прискорювати відновлення обумовлена ​​тим, що креатин незначно затримує воду в організмі, завдяки чому регенеративні процеси проходять швидше.

Цілий клас загальнозміцнюючих добавок також побічно, але вельми ефективно впливає на відновлювальні процеси. До них належать вітаміни, мінерали, мікро- і макроелементи. Вони покращують загальний фон в організмі, а саме нормалізують функціонування всіх систем органів: травної, серцево-судинної, нервової; приводять у норму обмін речовин.

Хондропротектори (найвідоміші – глюкозамін і хондроїтин) потрібні для відновлення сполучної тканини: хрящів, сухожиль, суглобів, зв’язок. Зв'язкового-суглобовий апарат також піддається сильним навантаженням, але мікропошкодження суглобів не відчуваються відразу ж, проте можуть спричинити негативні наслідки через роки потому. До того ж, прийом хондропротекторів – хороша профілактика артритів і інших суглобових захворювань в зрілому і літньому віці.

Джерело: http://moemesto.ru/articles/sport/moemesto467.html

Опубликовано 20.12.2017

Добавить комментарий
Проект SAMBA.ORG.UA © 2018